NEW STYLE FOR YOUR CAR
+48 500 600 410

Pytania i odpowiedzi

Przyciemnianie szyb samochodowych

Po jakim czasie folia się odbarwia?

Folie marki Llumar mają gwarancję od 7 lat (ATC) do 12 lat (LATI) na odbarwienia, jednak praktycznie ich żywotność jest znacznie dłuższa.

Jaka jest trwałość - gwarancja folii?

Folie posiadają warstwę antyzarysowaniową dzięki której folia jest odporna na ścieranie, a jej gwarancja wynosi do 12 lat w zależności od wybranej folii

Czy można przyciemniać szyby przednie?

Zgodnie z prawem przepuszczalność światła przednich bocznych szyb powinna wynosić 70%, natomiast szyby czołowej 75%. Ponieważ szyby są już fabrycznie przyciemniane mniej więcej do tego poziomu, nie można ich przyciemniać nawet jasnymi foliami.

Czy folia jest klejona od zewnątrz?

Folia od zewnątrz jest wyłącznie profilowana do kształtu szybym natomiast montwana jest od wewnątrz.

Ile wynosi redukcja całkowitej energii słonecznej po zastosowaniu folii przyciemniającej?

Redukcja całkowitej energii słonecznej po zastosowaniu folii Llumar z serii ATR wynosi do 70%

Czy można wykonać usługę od ręki?

Na każdą realizację usługi należy się wcześniej umówić telefonicznie bądź e-mailowo.

Ile czasu trwa usługa?

Czas montażu zależy głównie od rodzaju pojazdu i wynosi średnio 3-4h.

Ile kosztuje przyciemnianie pojazdu?

Cena jest uzależniona od rodzaju pojazdu i zwykle waha się w przedziale 250 - 700zł.

Czy wyciągane są szyby?

Aplikacja folii odbywa się na zamontowanych szybach i nie jest konieczny ich demontaż. Wyjątek stanowią niektóre "trójkąty" tylnych drzwi (bez matrixa).

Czy wystawiany jest atest?

Folie na których pracujemy przebadane są przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie. My jako firma posiadamy Świadectwo Badań Nr 697/ICiMB/15 (wpis w rejestrze instytutu) i wystawiamy odpowiednie zaświadczenie o instalacji folii.

Oklejanie pojazdów

Po co oklejać samochód?

Oprócz oczywistych względów estetycznych, oklejenie auta folią jest zabezpieczeniem lakieru. Folię można w dowolnym momencie zdjąć i cieszyć się nienaruszonym stanem lakieru. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy ktoś planuje sprzedaż samochodu - oklejenie znacząco podnosi wartość pojazdu przy ewentualnej sprzedaży. Kolejna zaleta - oszczędność - w razie konieczności naprawy elementów karoserii nie ma konieczności oklejania całego auta, jak w przypadku lakierowania.

Jak muszę przygotować samochód do oklejania?

Wszelkie ubytki lakieru, zarysowania i ogniska rdzy muszą być usunięte przed aplikacją folii. Po ofoliowaniu prawie każdy mankament jest widoczny. Jedynie na foliach typu carbon, czy „skóra węża” możliwe jest zamaskowanie drobnych niedoskonałości.

Jak długo trwa proces oklejania samochodu?

Proces aplikacji folii zajmuje zwykle od 3 do 5 dni roboczych. Znaczenie mają oczywiście: wielkość auta, stopnień trudności i zakres pracy.

Czy lakier nie zostanie uszkodzony podczas aplikacji folii?

Folię zawsze nakładamy w taki sposób, żeby w przypadku ewentualnego demontażu nie było po niej śladu. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju cięć. Duże wyczucie i doświadczenie oraz specjalistyczne narzędzia, pozwalają na to, aby samochody po demontażu folii wracały do właścicieli w stanie nienaruszonym.

Jaki jest czas gwarancji na folie?

Gwarancja wynosi 5 lat od momentu oklejenia samochodu, ale zwykle folia wytrzymuje dłużej (ok. 8 lat).

Jak pielęgnować oklejony samochód?

Samochód oklejony folią użytkujemy tak samo jak każdy inny. Folię uszkadza to samo co lakier, więc nie polecamy myjni automatycznych i używania agresywnych środków chemicznych.

Ile to kosztuje?

Każdy samochód wyceniany jest indywidualnie. Na cenę składa się wiele czynników. Pytania prosimy kierować przez zakładkę "Kontakt".